Office 2019 Ve Office 365; Hangisini Tercih Etmelisiniz?

10/14/2021
Admin Admin

Microsoft Office yeni kullanmaya başlamışsanız karşınızda iki çeşit bulunduğunu fark edeceksinizdir. Genellikle kullanıcılar office 365 ve office 2019 arasında kararsızlık yaşamaktadırlar. BU iki seçenekte uygulama olarak aynı fırsatları sunmaktadır. Ancak özellik olarak aralarında bazı farklar vardır. Açık konuşmak gerekirse eğer Office 2019, Office 365 yerini alamaz.

Office 2019 Kimler Satın Almalı?

Microsoft Office 2019 içinde Word, Excel, PowerPoint, Outlook, Project, Visio, Access ve Publisher uygulamaları bulunuyor. Bunlar, daha sofistike ve dinamik bir sunum oluşturmanıza destek olmak için gelişmiş Morph ve Yakınlaştırma özellikleri şeklinde özellikleri de içermektedir. Office 2016’nın çıkışından beri Office 365 ProPlus’a eklenen bütün özellikler Office 2019 içinde bulunuyor. Tüm Office uygulamalarına gelişmiş kalem desteği geldi. Dokunmatik kalemlerin basıncını ve eğimini algılıyor. 

Çeşitli emniyet özellikleri ve takım emek harcaması özellikleri eklendi. Office 2019, basınca duyarlılık, kalemin açısına bağlı olarak mürekkebin kalınlığını ayarlayan eğim efektleri ve hatta kullananların en sevdikleri kalemleri saklamalarını ve düzenlemelerini elde eden seyyar bir kalem kutusu şeklinde bütün uygulamalarda bütün yeni mürekkep özelliklerini sunacak, kurşun kalemler ve vurgulayıcılar onlarca değişik özelliği yanında getiriyor.

Office 365 Kimler Tercih Etmeli?

Kullanan kişilerin keyfini fazlaca daha da iyi  olmasını amaçlayan, abonelik sistemine dayanan bir hizmet. Bulut tabanlı olan sistemlerin genel özelliği zamandan ve yerden bağımsız bir biçimde sistemlere erişim olanağı sağlamasıdır. Bulut sistemlerinin geliştirilmesinde çoğu zaman buna ehemmiyet verilmektedir. 

Kurumsal müşteriler için tasarlanan Office 365, hem minik bununla birlikte büyük işletmelerin kullanması için son aşama uygun. Teknoloji ilerledikçe, işlerimizi yalnızca bilgisayarlarımızdan değil, telefon ve tabletlerimizden de yürütmeye başladık. Office 365’in fazlaca iyi bir özelliği de her tip cihazda kullanılabiliyor olması. Tanıdık büro uygulamalarının daha kuvvetli versiyonu ve bulut depolama. 

Bilgisayarda çalışan büro uygulamalarının gelişmiş versiyonları ile daha bereketli çalışabilme ve bulut depolama yardımıyla veri kaybı riski olmadan çalışmaya devam edebilme. Office 365 ile verilerinizi arzu ettiğiniz zaman, arzu ettiğiniz yerde ve arzu ettiğiniz cihazda görebilirsiniz. Üretkenlik artısı, malumat teknolojileri mevzusunda rahatlık: Verimsiz süreçler yerine en gelişmiş E-Posta, Ofis ve Video Konferans uygulamaları ile süratli hareket edebilme yeteneği. 

Sunucu, kurulum, bakım, tamir ve gelişmiş BT gereksinimleri olmadığı için huzurlu kullanım. Hatta, çalışırken çevrim içi olmanıza bile gerek yok. Çalışmalarınızı çevrim dışı olarak yapabilir, ondan sonra çevrimiçi olduğunuzda yükleyerek takımınızla paylaşabilirsiniz. Office 2016’ya pek fazlaca yeni hususiyet ekleyerek, bulut seçeneklerini ve yazışma imkanlarını arttırmayı başarıyor.

Yorumlar

Hiç mesaj bulunmadı

Görüşünü yaz