Windows Server 2019 Standard Satın Al

06/13/2022
Admin Admin

Windows Server 2019 Standard Satın Al Windows Standard, değişik sunucu rollerini ayırmak için 25’ten fazla kullanıcıya yada birden fazla sunucuya gereksinim duyan minik yada orta ölçekli işletmeler için tasarlanmıştır. Windows Server 2019 Standard satın al Microsoft’un en oldukça kullanılan sunucu işletim sistemidir. Standard sürümün en büyük pozitif yanları 2 tane sanallaştırma hakkıyla beraber gelmesi. Yani siz bir fizyolojik sunucu kurdunuz bu fizyolojik sunucu içinde 2 tane sanal makine kullanabilirsiniz. 

Aslında, yalnızca Windows Server 2019 Standard Satın Al sürümünü kullanarak, Esnek sunucu yöneticisi işlemlerini (FSMO) rollerini birden fazla sunucuya ayırabilir ve ortamınızın daha yüksek güvenliğini sağlayabilirsiniz. Windows sunucusunun Standart sürümünü kullanarak, Esnek sunucu yöneticisi işlemlerini (FSMO) rollerini birden fazla sunucuya ayırabilir ve ortamınızın daha yüksek güvenliğini sağlayabilirsiniz. 

Windows Server 2019 Standard Satın Al

Windows Server 2019 Standard Satın Al

Bu model yanlış bir lisanslama 2 tane sanal hak yakınından üstüne kuracağınız bir işletim sistemi olursa içinde bir rol emek vermemesi gerekiyor. Sadece üstünde tuttuğu sanallaştırma platformunu Hyper-V tutmalı. Vmware ESX kendi OS’una haiz olduğundan onu kast etmiyorum. Burada da şu şekildeki kafa karışıklıkları olabiliyor. 

Peki Vmware’de kullanabiliyor muyuz. Hyper-v yada Vmware ayrım etmez satın aldığınız Windows Server Standard altında 2 tane sanal makine kullanabilirsiniz. Windows Server 2016/2019 Standart lisans da aynı fizyolojik hostta iki sanal makine çalıştırmanıza izin verir. Karşılaştığım öteki bir yanlış lisanslama modeli de buradaki 2 tane sanal makineyi fizyolojik üzerine kurulan sunucu işletim sistemi altında tutup 1 Windows Server 2019 Standard Satın Al toplamda 3 adet windows server 2019 standard lisansı kullanan şirketler.

Yorumlar

Hiç mesaj bulunmadı

Görüşünü yaz