Windows Lisansınızın Süresi Yakında Dolacak Uyarı

06/27/2022
Admin Admin

Windows 10 lisans problemi nelerdir? Windows 10 işletim sistemini kullanan kullanıcılar birtakım zamanlarda “ Windows lisansınızın süresi yakında dolacak ” hatası alabilmektedir.

Bu hatanın alınmasının birkaç farklı sebebi olabilmektedir. Ancak sebep kesinlikle hatanın ortadan kaldırılması öteki bütün bilgisayar hatalarında olduğu benzer biçimde mümkündür. Hatanın alınmasındaki sebep doğru bir halde tespit edilip çözüm için doğru adımlar atılmış olduğu zaman hata başarıya ulaşmış bir şekilde ortadan kaldırılmaktadır.

Birçok kullanıcıyı rahatsız eden bu hatanın ortadan kaldırılması aslında son derece kolay ve rahat bir işlemdir. Hatanın ortadan kaldırılması için atılması gereken adımlar doğru bir şekilde yerine getirildiğinde tekrar bu hata alınmayacaktır. Hatanın çözümünden önce hatanın neden kaynaklandığı bilinmelidir.

Windows Lisansınızın Süresi Yakında Dolacak Hatası Neden Olur?

Windows lisansınızın süresi yakında dolacak yanlışı farklı sebeplerden kaynaklanıyor olabilir. Bu hatanın ortaya çıkmasındaki ana sebeplerden bir tanesi lisans bilgisinin bir şekilde zarar görmüş olması olasılığıdır.

Windows lisansınızın süresi yakında dolacak hatasının alınmasındaki genel sebeplerden bir tanesi aktivasyonu yapılmış işletim sistemlerinde gerçekleştirilen donanım değişiklikleridir.

Yapılan donanım değişikliği aktivasyonun süresinin dolacağı şekilde bir hata alınmasına sebep olmaktadır. Örneğin sabit disk arızalandı ve değiştirildi. Değiştirilen durağan diske kurulan işletim sistemi Windows lisansınızın süresi yakında dolacak hatasının alınmasına sebep olmaktadır. Aynı zamanda Windows 7 ya da Windows 8 benzer biçimde işletim sistemleri Windows 10 işletim sistemine yükseltildiği vakit da bu hata ile karşılaşılmaktadır.

Hata Nasıl Çözülür?

Windows lisansınızın süresi yakında dolacak hatasının çözümü çok kolaydır. Yalnızda doğru adımların izlenmesi gerekmektedir. Windows ve x tuşlarına aynı anda basılır. Açılan pencerede emir istemi seçilir. Komut isteminde “wmic path SofrwareLicensingService get OA3xOriginalProductKey” kodu uygulanmalıdır. Bu komut Windows 10 lisans anahtarının görüntülenmesine imkan tanımaktadır.

Ekranda görüntülenen lisans kodu kopyalanmalıdır. Windows ve R tuşlarına beraber basılır ve oluşturulan çalıştır penceresinde “slui 3” komutu yazılır. Açılan ürün anahtarı girin penceresinde elde edilen olan lisans kodu ilgili alana girilmelidir. Ardından etkinleştirme işlemi yapılmalıdır. Bu sayede alınan hata tüm bunlar ile ortadan kaldırılmış olacaktır.

Yorumlar

Hiç mesaj bulunmadı

Görüşünü yaz