Windows Lisansı Ne İşe Yarar?

05/13/2022
Admin Admin

Windows Lisansı Ne İşe Yarar
Windows işletim sistemi kullanıcısıysanız bir yerlerde görmüş veya duymuş olacağınız, devamlı bahsedilen ve ürünü özgün hale getiren bir Windows lisans anahtarı vardır. Peki, Windows lisansı ne işe fayda ve faydaları, çeşitleri nelerdir?

Sizlere ayrıntılı malumat vermeden ilkin sıkça karıştırılan lisans türlerine göz atacağız. Daha daha sonra Windows anahtarı hakkındaki daha ayrıntılı bilgilere göz atacağız.

Windows Ürün Anahtarı Nedir?
Bir Windows işletim sistemi kopyasını etken hale getirmek için ihtiyaç duyulan 25 karakterden oluşan bir karakter dizisidir. Windows işletim sistemi kurulu her bilgisayarda veya cihazda etkinleştirme için kullanılır.

Perakende Lisansı Nedir?
Perakende lisans, Retail lisans olarak da adlandırılan bir lisans türüdür. Perakende bir mağazadan yada online satış meydana getiren bir siteden alınmış Windows lisansıdır. Bu lisans, Windows’u aktive etmek için kullanıldığı benzer biçimde aynı bilgisayar üstünde format daha sonra dahi kullanılabilir.

OEM Lisans Nedir?
OEM lisansının açılımı Orijinal Ekipman Üreticisi Lisansı olarak geçmektedir. Genelde müstahsil şirketler tarafında ana karta yazılması için satılan lisanstır. Son kullanıcıya öneri edilmez. Son kullanıcı satın alımlarında perakende şu demek oluyor ki Retail lisans alımı ehil olacaktır.

Volume Lisans Nedir?
Volume, özetlemek gerekirse VOL Lisans ise genel anlamda kuruluş tarafınca alınan lisanslara verilen isimdir. Kurum arasında kolaylık sağlanması için 1 anahtar sağlanır. Bu anahtar ile birden fazla (satın alınan bilgisayar kadar) aktifleştirme sağlanır. Son kullanıcı için öneri edilmez.

Lisans Anahtarı Nedir?
Lisans anahtarı, sıkça kullanılan bir terimdir. Ürün anahtarı, aktivasyon anahtarı ve Windows anahtarı olarak da bilinir. Windows’u etkinleştirmek için kullanılan karakter dizilerinden oluşur.

Windows Ürün Anahtarı Nasıl Bulunur?
Windows işletim sisteminiz orijinalse Kontrol Paneli (Denetim Masası) – Sistem ve Güvenlik – Windows Etkinleştirme adımlarını izlediğinizde Windows Etkinleştirme altında ürün ID’si görülür. Windows ürün anahtarınıza buradan ulaşabilirsiniz. Eğer özgün bir Windows lisans anahtarınız yoksa Windows Lisans Satın Al sayfamızdan derhal işletim sisteminize müsait bir anahtar temin edebilirsiniz. Üstelik piyasanın en müsait fiyatını sizin için güvence ediyoruz.

Windows Lisans Anahtarı Ne İşe Yarar ve Neden Kullanılır?
Windows ürün anahtarı, Windows cihazınızı etkinleştirerek bütün özelliklerinizi sorunsuz bir halde kullanmanıza ve bunun yanında emniyet güncelleştirmelerini alarak cihazınızı korumanıza sağlar. Windows ürün anahtarı olmadan kullanmaya devam ettiğiniz veya yasal olmayan yollarla etkinleştirdiğiniz Windows sürümleri hem cihazınızı bununla birlikte bilgileriniz tehdit eder. Bu sebeple Orijinal Windows Lisans kullanmanız oldukça önemlidir. Güvenliğin yanı sıra Microsoft tarafınca meydana getirilen denetimlerde yasa dışı kullanım tespit edilmesi halinde maddi cezalarla da yüz yüze gelebilirsiniz. Tüm bunların üstesinden gelmiş olarak en iyi edinim için müsait fiyatlarla sitemiz üstünden Windows Lisans satın alabilirsiniz.

Yorumlar

Hiç mesaj bulunmadı

Görüşünü yaz