Windows 11, yeni kullanıcı arayüzünü ve özelliklerini ortaya çıkaran sızıntılar

06/17/2022
Admin Admin

Windows 11 için ilk sürümden, resmi ismi doğrulayan ve yeni uygar ara yüzü ortaya çıkaran sızıntılar geldi.

Microsoft‘un 24 Haziran’daki “what’s next on Windows” etkinliğinden ilkin, Windows 11’in ilk sürümü internete sızdırıldı ve bir sonraki sürümde görmeyi umduğumuz birtakım yeni kullanıcı arayüzü değişimleri ve özellikleri ortaya çıktı.

Ekran görüntüleri, yayınlanmamış bir Insider Preview yapısından (21996.1) gelmiş görünüyor. Sızıntılar sonrasında XDA Developers ve ZDNet tarafından da bir çok başlık açıldı.

Bu ilk sahneler arasında, Ayarlar uygulamasındaki “Hakkında” sayfasının bir monitör görüntüsü “Sürüm”ü “Windows 11 Pro” olarak tanımladığı için, işletim sisteminin bir sonraki sürümünün “Windows 11” olarak adlandırılacağını nihayet doğrulayabiliriz.

Ardından, vazife çubuğunun üstünde yepyeni bir Başlat menüsü içeren masaüstünün bir monitör görüntüsü var. Menü, geleneksel simgeler ve yuvarlatılmış köşeler ile daha ilkin Windows 10X için kabul edilen ile benzer bir tasarıma haiz durumda.

Microsoft’un vazife çubuğunu bir merkez tasarımı ve Başlat düğmesi, vazife görünümü, arama ve öteki özellikler için yeni simgelerle güncellediğini de görebiliriz. Başka bir monitör görüntüsü, masaüstü widget’ları benzer biçimde gözüken yer tutucuları da gösteriyor.

Görüntülerin reel olup olmadığı hala belgisiz olsa da, yeni sürümde görmeyi umduğumuz özelliklerle eşleşiyorlar. Ancak, Microsoft’un bir sonraki Windows sürümünü ortaya çıkarmak için düzenlemiş olduğu sanal faaliyet zamanı olan 24 Haziran’da kati olarak bileceğiz.

Yorumlar

Hiç mesaj bulunmadı

Görüşünü yaz