Windows 11 Home ve Pro Farkı: Sizin İçin En İyisi Hangisi?

06/11/2022
Admin Admin

Windows 11 sürümü artık herkes tarafından satın alınabilir. Windows’un en son ana sürümü ve 6 yıl içinde ilk sürümüdür. Ve bu konuda sevilecek çok şey var.

Yepyeni bir UI, UX ve birçok değişiklik elde etmekle kalmıyoruz, aynı zamanda pek çoğu ilk gün işletim sistemine girmese de birkaç yeni özellik de alıyoruz.

Tıpkı Windows 10 gibi ve birkaç yıldır Windows’ta olduğu gibi, Windows 11 de farklı sürümlerde sunulacak: Windows 11 Home ve Windows 11 Pro. Ancak her iki sürüm arasındaki farklar nelerdir ve daha da önemlisi hangisini almalısınız?

Neden Farklı Windows 11 Sürümleri Var?

Windows, bir işletim sistemi olarak varlığının büyük bir kısmı için farklı sürümler sunmuştur. Bunun nedeni oldukça basit. Ekstra sürümleri olmayan tek boyutlu bir işletim sistemi kesinlikle yapılabilir bir şey olsa da (ve aslında makul bir süre için yapıldı), farklı Windows sürümlerini sürdürmek daha iyidir çünkü herkesin her özelliğe ihtiyacı yoktur ve her bilgisayar her özelliği desteklemez.

Windows XP günlerine baktığımızda, iki ana sürümümüz vardı: Windows XP Home Edition ve Windows XP Professional. Diğer baskıların çoğu hemen hemen bu ikisinden ayrıldı. Ardından, Windows Vista ve ardından Windows 7, hepsi arasında farklı bir özellik ayarlanmış olan Starter, Home Basic, Home Premium, Enterprise, Business ve Ultimate gibi çeşitli sürümleri tanıtarak işleri biraz daha karmaşık hale getirdi.

Bunun bir tür karışıklık olduğunu söylemek güvenli, ancak kaba bir özet için, Starter normalde alt uç PC’ler için tasarlandı, Home Basic ve Home Premium ev bilgisayarı ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlandı, Enterprise ve Business ise PC’ler için tasarlandı. iş ortamı ve Ultimate her sürümden her şeyi içeriyordu.

Microsoft, tüketicilere Windows 10 Home veya Windows 10 Pro sunduğundan, Windows 10’da işler daha da yoğunlaştı. S modunda Windows 10, İş İstasyonları, Eğitim ve Enterprise için Windows 10 Pro ve birkaç tane daha gibi bir dizi başka sürüm ve farklılık olduğu için bunlar sadece bunlar değil. Ancak çoğunlukla, Home ve Pro, çoğu kullanıcının bilmesi gereken yalnızca iki sürümdür.Yorumlar

Hiç mesaj bulunmadı

Görüşünü yaz