Windows 10 Kaybolan Dosyaları Bulma

05/14/2022
Admin Admin

Windows 10 Kaybolan Dosyalar

Windows 10 Kaybolan Dosyalar sorunu genel anlamda eski işletim sisteminde yeni işletim sistemine yükseltirken yada işletim sistemini düşürürken ortaya çıkan bir problemdir. Klasörler, dosyalar ve kısayollar hatta resimler bile kaybolabilir. Kaybolan, silinen ve yedeği olmayan dosyaları kurtarmanın birkaç yöntemi bulunmaktadır.

Yöntem 1: Windows 10 Kaybolan Dosyaları Önceki Sürümlerden Geri Getirme

Bu metot hem parasız bununla birlikte basittir. Programsız bir biçimde Windows işletim sisteminin kendi sunmuş olduğu özellikleri kullanarak yapabilirsiniz. Fakat bunun için kaybolan dosyanın bulunmuş olduğu klasör adını bilmeniz gerekmektedir. Klasör adını biliyorsanız aşağıdaki adımları uygulayabilir, bilmiyorsanız bir sonraki yönteme geçebilirsiniz.

Masaüstünde yeni bir klasör oluşturun.

Oluşturduğunuz yeni klasörün ismini kaybolan dosyanızı içeren klasör ismi yapın.

Klasöre sağ tıklayın.

Özellikler seçeneğini tıklayın.

Önceki Sürümler sekmesine gidin.

Windows otomatikman silinen veya kaybolan klasörün önceki sürümlerini arayacak ve size sıralama sunacaktır.

En sonda yer edinen seçeneği seçerek Geri Yükle butonuna tıklayın

Yöntem 2: Sistem Geri Yüklemesi Yapma

İlk metot işe yaramadığı vakit sistem geri yüklemesi yapılması bir tercih olabilir. Bunu icra etmek için aşağıdaki adımları uygulayınız.

Windows tuşuna tıklayın.

Sistem Geri Yükleme seçeneğini bulun ve açın.

Dosyanın yüklü bulunduğunu hatırladığınız tarihteki geri yükleme noktasına geri dönün.

Bu adım daha sonra şayet alakalı tarihte dosyalarınız bilgisayarda bulunuyorsa dosyalarınız geri gelecektir.

Yöntem 3: Üçüncü Parti Bir Yazılım Kullanma

İnternet ortamında hard diskinizi tarayarak silinen dosyaları geri getirmeye yarayan birçok sorun bulunmaktadır. Bu programlardan en popülerlerinden biri EaseUS dosya kurtarma yazılımıdır. Bu program ücretlidir ve tam kapsamlı tarama için ücret ödenmesi gerekir.

Orijinal Windows Kullanın

Windows cihazınızın özgün olmaması ve emniyet güncelleştirmelerini alamaması niteliğinde dosyalarınızda muhtelif sorunlar ortaya çıkabilir. Windows 10 Kaybolan Dosyalar problemi da bu problemlerden biridir. İşletim sisteminizi yükseltirken, sürümünü düşürürken hatta hiç bir şey yapmadığınız durumda bile Windows işletim sisteminiz özgün değilse muhtelif problemlerle karşılaşmanız oldukça olasıdır.

Orijinal lisans satın alarak karşılaşabileceğiniz sorunları en aza indirmiş olursunuz. Orijinal lisans satın almak için Windows 10 Pro Lisans Satın Al sayfamız üstünden güvenle ve en müsait fiyatlarla lisans satın alabilirsiniz.

Yorumlar

Hiç mesaj bulunmadı

Görüşünü yaz