Güvenen +1 Milyon Müşteri | CANLI TESLİMAT

Düzenli Windows 10 Kullanımı için Ne Yapmalıyız?

08/22/2022
Admin Admin

Windows 10 günümüzde en çok kullanılan işletim sistemidir. Windows XP ve ardından Windows 7 ile öncülük eden Microsoft, şimdi Windows 10 ile popülerleşmeye devam ediyor. Windows 10'u düzenli kullanmak istiyorsanız bu sizin en doğal hakkınız. Bunun için birkaç adım sizi bekliyor olacak.

Masaüstünü Temiz Tutun

Masanızı sizin için olabildiğince temiz tutun. Ekranı temiz tutmak veya daha az simgeyle kullanmak da sizi tazeleyecek ve stresinizi azaltacaktır. Masaüstünü açtığınızda bir sürü dosya varsa, ruhunuzu da etkileyebilir. Bu konuda size bir tavsiyede bulunalım. Masaüstünüzde her gün yaptığınız işten dosyaları kaydedin. Son olarak, bu dosyaları düzenli olarak diğer klasörlere taşıyın.

Hiyerarşik Düzeni Sağlayın

Hiyerarşi, Windows 10'un düzenli kullanımı için önemli bir adımdır. Çünkü merkezi olmayan şirketler her zaman daha sık ve daha hızlı iş yaparlar. Hiyerarşi, şeylerin sıralama düzenidir. Örneğin, "Oyunlar -> Minecraft -> Sunucular -> Eklentiler -> Sürümler -> 1.15.2" gibi klasör klasörleri vardır. Bu sistemin birçok avantajı vardır. İlk olarak, daha organize ve daha kolay bir klasör bulmanızı sağlar. Bir diğer avantajı da işinizi daha hızlı halledebilmenizdir. Özellikle bir proje dosyası ararken, bir projeye birden fazla dosya yüklerken onu daha kolay bulabilir ve hızlı bir şekilde erişebilirsiniz.

Kısayollar ile Hızlı Başlatma için Özel Bir Alan Oluşturun

Eğer ki “Çalıştır” uygulamasını aktif olarak kullanırsanız nimetlerinden de faydalanabilirsiniz. Bu da size temiz bir masaüstü, hızlı bir uygulama girişi sağlar. Öncelikle “C:\Users\Kullanıcı Adı\” kısmına girin. Sonrasında bu dizinde yeni bir dizin oluşturarak “Kısayollar” yazın. Bu dizin içerisine uygulama kısayollarını atın ve adını istediğiniz gibi düzenleyin. Sonrasında “Başlat + R” tuşlarına basın. Karşınıza “Çalıştır” uygulaması gelecek.

Buraya klasör içerisine eklediğiniz bir uygulamanın adını belirtin fakat kısayol adı ile aynı olmak zorunda olduğunu unutmayın. Eğer ki daha sonradan uygulama eklemeniz gerekirse aynı uygulama üzerinden “Kısayollar” yazarak hızlıca dizine erişim sağlayabilirsiniz. Bu özellik kaliteli ve hızlı bir Windows 10 kullanımı konusunda uygulamaları daha hızlı başlatmanızı ve masaüstünün temiz olmasını sağlar.

Yorumlar

Hiç mesaj bulunmadı

Görüşünü yaz