Güvenen +1 Milyon Müşteri | CANLI TESLİMAT

Artık Windows 10’da donanım sürücülerini manuel indirebileceksiniz

07/30/2022
Admin Admin

Artık Windows’a bir donanım taktığınızda, bu donanım için gerekli sürücünün manuel olarak indirilmesini sağlayabilirsiniz.

Microsoft geçtiğimiz günlerde donanım sürücülerinin Windows 10’a otomatikman yüklenmesini değiştirdiğini duyurmuştu. Windows 10’a bir aleti ilk defa bağladığınızda, bu cihazın Windows Update’te sürücüsü varsa, şoför kullanıcının makinesine otomatikman yükleniyor. Şimdiye kadar, kullanıcının bu muamele üstünde hiç bir kontrolü yoktu. Microsoft, 5 Kasım 2020’den itibaren aşağıdaki değişimleri yapıyor.

Otomatik şoför güncellemeleri, muhit cihazını ilk defa taktığınızda yada aygıt üreticisi Windows Update için bir şoför yayınladığında bilgisayara otomatikman yüklenecektir. Başka bir deyişle, Windows Update’te otomatik bir şoför mevcut olduğunda tak ve çalıştır senaryosunda herhangi bir değişim olmayacaktır.

Manuel şoför güncellemeleri, Ayarlar> Güncelleştirme ve Güvenlik> Windows Update> İsteğe bağlı güncellemeleri görüntüle’ye giderek bilgisayarınıza manuel olarak yüklenebilir.

Windows 10 sürüm 2004’ten başlayarak Windows, otomatik şoför bulunmadığında İsteğe Bağlı / Manuel ile bir şoför aramayacak. İsteğe Bağlı / Manuel sürücülere erişmek için aşağıdaki konuma gidebilirsiniz: Ayarlar> Güncelleştirme ve Güvenlik> Windows Update> İsteğe bağlı güncellemeleri görüntüle> Sürücü güncellemeleri.

Yorumlar

Hiç mesaj bulunmadı

Görüşünü yaz