Windows 11 etkinleştirme işlemini Windows 10 ürün anahtarı ile yapabilirsiniz

06/13/2022
Admin Admin

Windows 11 etkinleştirme işleminde Windows 10, 8.1 ve hatta 7 sürümünün ürün anahtarını kullanabilirsiniz. Bu nedenle, size lüzumlu olan ancak özgün bir Windows 7, 8.1 yada Windows 10 anahtarıdır.

Windows 11‘in önizleme sürümlerinden birinin sızdığını size bildirmiştik. Bu sızıntıyla tekrar düzenlenmiş bir kullanıcı arayüzü ve yeni özellikler ortaya çıkmıştı ve resmi olarak mevcut olmadığı için, önizlemeyi yakalayan kullanıcılar, işletim sisteminin Windows 7 ürün anahtarı ile başarıya ulaşmış bir biçimde etkinleştirildiğini öğrendi.

Bu ayrıca, Microsoft’un Windows 7’den Windows 11’e yükseltme yolunu destekleyebileceği anlamına da geliyor. Doğruysa bu, kullananların Windows 8.1 ve Windows 10 cihazlarını da Windows 11’e yükseltebilecekleri anlamına gelebilir. Ayrıca, Windows 11’in aslına bakarsan işletim sisteminin daha eski bir sürümünü çalıştıran cihazlar için parasız bir yükseltme olacağını da varsayabiliriz.

Bu kullanıcılar için iyi bir haber olsa da Windows 11 tamamen yeni bir sistem olmadığı için büyük bir sürpriz değil. Bunun yerine, yeni bir kullanıcı arabirimine haiz Windows 10’un daha olgun bir sürümüdür, bundan dolayı Windows 10’da bulunan aynı yükseltme yolu Windows 11 için de kullanılabilir olacaktır.

Ayrıca bu ilk olmayacak. Windows 10, 2015 senesinde ilk piyasaya sürüldüğünde Microsoft, işletim sistemini Windows 7 ve Windows 8.1 çalıştıran cihazlar için sınırı olan bir müddet için ücretsiz bir şekilde sundu. Ancak, promosyonun süresi dolduktan sonrasında bile kullanıcılar, işletim sisteminin eski bir sürümünden alınan özgün bir lisansla cihazlarını etkinleştirebiliyorlar.

Microsoft, 24 Haziran’da masaüstü işletim sisteminin yeni neslini ortaya çıkarmak için hususi bir faaliyet düzenleyecek. Online faaliyet 18:00 TSİ’de başlamış olacak ve firmanın sitesinden canlı olarak yayınlanacak. Etkinlik esnasında yazılım devinin yeni kullanıcı arayüzünü, Windows 11’e gelen yeni özellikler, fiyatlandırma ve muhtemel çıkış zamanı ile alakalı daha çok tafsilat paylaşmasını bekliyoruz.

Yorumlar

Hiç mesaj bulunmadı

Görüşünü yaz